+421 907 246 425 info@infraobrazy.eu
  • NmnKzKIyQsyGIkFjiNsb_20140717_212636-3
  • Af0sF2OS5S5gatqrKzVP_Silhoutte
  • pre zdravie

Prečo infra kúrenie?

o vykurovaní infra panelmi

Infravykurovanie je moderný, vysoko ekonomický princíp vykurovania obytných priestorov. Infrapanely majú mnoho podôb, od nenápadného bieleho panelu po obrazové motívy a zrkadlá.

Výhody infra vykurovania

Infra panel je výborná voľba aj ako doplnkové a mimosezónne vykurovanie, pre zvýšenie tepelného komfortu. Aj starší ľudia ocenia prirodzený pocit tepla ako od slniečka.

Vplyv na zdravie

Infračervené žiarenie má na ľudský organismus celý rad pozitívnych účinkov, zlepšuje regeneráciu, hojenie a účinne pôsobí proti starnutiu kože. Má aj blahodárny vplyv na psychiku.

Infra Obrazy

Ponúkame možnosť potlače vybraných infra panelov originálnymi fotografiami z krajinárskej tvorby slovenského fotografa Jána Timka.

nevýhody

Infražiarenie sa šíri přiamočiaro ako svetlo. Preto, je potrebné infrapanel umiestniť tak, aby v smere sálania nevznikol vplyvom prekážky tieň (obývacia stena, skriňa alebo sedacia súprava).

O nás

Ponúkame vám najširší sortiment infra panelov na trhu. V ponuke máme výrobky od Českých, Slovenských a Rakúskych dodávateľov. Spolu s infra panelmi ponúkame množstvo príslušenstva. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

Spolupracujeme iba s overenými výrobcami. Všetky výrobky sú bezpečné a certifikované.

Výrobcovia

Viac o výrobcoch

Výber vhodného výkonu

Pre plnohodnotné vykurovanie miestnosťi 20 m2 v novostavbe býva vhodný príkon v rozmedzí 800 až 1300 W. Je možné použiť napr. 2 infrapanely ISTP 500 alebo ISTP 700.

Viac

prečo takto nekúri aj váš sused?

Infrakúrenie je systémom, ktorý je ešte stále u širšej verejnosti relatívne menej známy. Rovnako tomu ale bolo aj v počiatkoch napr. dnes masovo používaných plynových kotlov.

Viac

Prečo je infrakúrenie lacnejšie?

Rovnomerné rozloženie teplôt pri podlahe a strope, možnosť vykurovania na nižšiu teplotu pri zachovaní príjemného pocitu tepla, efekt vysúšanie muriva a tým zvyšovanie jeho izolačných vlastností,

Viac

Neviete si rady?

Kontaktujte nás s akoukoľvek otázkou, pomôžeme vám rozhodnúť sa.

Napíšte nám

Novinky